Попередня версія сайту більше не оновлюється.
Перейти на нову версію: mvs.gov.ua
+
A
A
A

Путін не відніме в українців право будувати сильну державу – Антон Геращенко

Про це заступник міністра внутрішніх справ заявив під час прямого ефіру програми «Право на владу», коментуючи події минулої суботи під Офісом Президента України.

"Держава Україна під ударом агресора. Росія забрала в нас частину територій – Крим, частину Донбасу. Але Росія і Путін не можуть відняти у нас одного: волі до побудови незалежної, суверенної, сильної, безпечної держави. Тому я закликаю всіх, хто хоче висловлювати своє конституційне право на мирні мітинги, виходьте на вулиці, як це робили ми на Майдані. Але робіть це мирно, тому що на сьогоднішній момент підстав підривати основи державного ладу – немає", - сказав він. 

 

«Конституція України гарантує кожному громадянину право на мирний протест. Але ті події, які розгортались під Офісом Президента минулої суботи, не можна назвати мирним протестом. Його першочергово планували, як акцію насильства. Метою такого протесту було – залякати народ України та законно обрану владу. Перед подіями на Банковій мітингарі закликали приєднуватися до акції і брати з собою бинти та джгути, з натяком на те, що буде бійня», - заявив Антон Геращенко.

Заступник міністра розповів, що місяць тому поліція не пустила мітингарів в будівлю Офісу Президента. Місяць тому перед цією будівлею ще були атракціони та розваги для дітей. Тоді правоохоронців били, забризкували сльозогінним газом та зривали шоломи. І як підсумок в усьому звинуватили поліцію, що правоохоронці не пустили мітингарів на площу перед Офісом. «Наступна акція була мирною – ми аплодували мирним мітингарям. Але цього разу організатори акції запланували її проведення на нічний час, щоб у темноті приховувати свої обличчя та нападати на стіни, які не дають відсічі. Однак, цього разу ми розуміли, якщо поліція діалогу не вмовить частину мітингарів не нападати на поліцію, то правоохоронці не повинні чіпати протестувальників», - зазначив заступник міністра.

Антон Геращенко подякував мирним мітингувальникам.

«Акції протесту чи мітинги – це ваше конституційне право і ми будемо його захищати. Однак, ми категорично проти будь-яких актів насильства чи кровопролиття. Я радий, що минулої суботи не постраждав ніхто, крім будівлі. Але ці речі можна замінити чи відмити", - сказав він. 

Заступник міністра закликав усіх виходити на вулиці та висловлювати свою думку, як це було на Майдані, якщо виникає така потреба. 

 

Департамент комунікації МВС України